O nas

Akademia Talent jest utytułowaną szkołą tańca nowoczesnego, członkiem założycielem Europejskiej Federacji Tańca a także miejscem odkrywania talentów certyfikowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Działamy od 2007 roku. Dzięki nauce tańca, nasi uczestnicy poprawiają kondycję oraz koncentrację, uczą się pracy zespołowej i wzmacniają charakter. Dzięki nabytym umiejętnościom i cechom osobowości, lepiej radzą sobie w szkole a potem również w dorosłym życiu.

Jesteśmy dosłownie wszędzie!

  • Imprezy szkolne (Dzień Dziecka, Dzień Sportu, Inauguracja Roku Szkolnego, Dzień Babci i Dziadka, Międzynarodowy Dzień Tańca, Dzień Edukacji Narodowej).
  • Występy podczas zawodów sportowych min. mecze siatkarskie i koszykarskie krajowe i międzynarodowe (darmowe bilety dla rodziców!), „Tyczka na Molo”, Mistrzostwa Polski w Unihokeju, szkolne turnieje sportowe.
  • Akcje charytatywne (min. Szpital Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, festyny).
  • Występy w Filharmonii Bałtyckiej i Ergo Arenie.
  • Pokazy taneczne na festynach osiedlowych, parafialnych (regularnie na Osowiadzie oraz Majówce u Zbawiciela) oraz podczas gry miejskiej „Uratuj Lato”.
  • Wydarzenia organizowane przez samorząd (np. Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Święto ul. Świętojańskiej w Gdyni itp.)

Puchary i medale

Od 2007 roku zespoły Akademii Talent wzięły udział w ponad 50 ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Zdobyły tam ponad 100 pucharów, 100 medali i wyróżnień. Trofeami turniejowymi cieszy się szkoła do której uczęszczają tancerze. Największe osiągnięcia wpisywane są na świadectwach szkolnych.

Wyróznienie Ministerstwa

Akademia Talent otrzymała tytuł MIEJSCA ODKRYWANIA TALENTÓW, co według Ministerstwa Edukacji Narodowej oznacza, że „placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży”. W specjalnym piśmie Minister Edukacji Narodowej wyraża nadzieję, że przyznanie tego tytułu „przyczyni się do promocji placówki w regionie i środowisku lokalnym” a także „przyniesie satysfakcję z pomocy młodym ludziom w osiąganiu sukcesu na własną miarę”.

Hip Hop School Dance

Zespoły Akademii Talent wzięły udział w nagrywaniu multimedialnych materiałów do nauki tańca Hip Hop. Całość układów choreograficznych oraz prezentacje poszczególnych ruchów tanecznych opracowali nasi instruktorzy. Płyta dystrybuowana w sieci EMPiK dotarła do wielu fanów tańca nowoczesnego i pomogła im zdobyć nowe umiejętności i królować na parkiecie!

Renata Grochowska odeszła nagle, niespodziewanie. Ta informacja dotknęła boleśnie wiele serc 💔

Renata Grochowska była działaczką charytatywną, przedsiębiorcą społecznym i pedagogiem z powołania. Laureatka medalu Prezydenta Miasta Gdańska od lat związana ze społecznością lokalną dzielnicy Osowa. Jej aktywność obejmowała pracę z dziećmi, wolontariat, życie parafialne, działania dla seniorów, organizację turniejów, festynów, imprez kulturalnych, kolonii, zajęć tanecznych i innych niezliczonych wydarzeń.
Chcemy, żeby pamięć o Renacie Grochowskiej trwała i była wśród nas. Nie będziemy stawiać pomnika w sensie materialnym. Wszyscy wspólnie zbudujemy "żywy pomnik". Oddajmy hołd zmarłej, niech jej dziedzictwo nie zniknie!
Powołujemy Fundusz Talentów im. Renaty Grochowskiej. Jest to obywatelska inicjatywa, mająca na celu rozwój działań zainicjowanych przez Renatę Grochowską i upamiętnienie tej niezwykłej Osoby. Środki przekazane na Fundusz będą przeznaczone na realizację zadań społecznych m.in. rozwój talentów dzieci i młodzieży, tworzenie przestrzeni samorealizacji dla seniorów, edukacja obywatelska oraz umacnianie więzi społecznych.
Osoby pragnące wesprzeć inicjatywę mogą to uczynić poprzez dokonywanie wpłat na wydzielone subkonto Fundacji WIEM I UMIEM: 23 1240 1242 1111 0010 6455 1501.
  • Agata Grochowska – córka św. pamięci Renaty - podjęła się kontynuacji i pomnażania dziedzictwa Mamy.
  • Mentorem przedsięwzięcia jest Maciej Przybylski wieloletni radny Osowej i przewodniczący Zarządu Dzielnicy Osowa w latach 2003-2019.
  • Ambasadorowaniem i promocją społeczną zajmuje się Jan Perucki Radny Miasta Gdańska.
Kontakt i informacje na temat wpłat na Fundusz: Agata Grochowska, tel. 602 588 282; agrochowska3@gmail.com, Jan Perucki, tel. 600 546 736; jan.perucki@gmail.com